wp

Evaporatif Sulu Klima Nedir?


Evaporatif Sulu Klima Nedir?

 • 23.11.2021
 • 342

Sulu klima nedir sorusuna yanıt arayanlar, bu sorularıda sordular. Tüm bu soruları sizin için yanıtlayacağız. Daha fazla soru için lütfen bize ulaşın.

Ekibimiz en kısa sürede sorularınızı eksiksiz bir şekilde yanıtlayacaktır.

Telefon: +90 544 384 04 07 
 
 • Sulu klima işe yarıyor mu?
 • Sulu klima nem yapar mı?
 • Sulu klima Kaç Watt?
 • Taşınabilir klima nasıl çalışır?
 • Sulu klima kokusu nasıl giderilir?
 • Sulu sistem klima nasıl çalışır?
 • Klimadan su gelmemesi normal mi?
 • Klimadan su damlaması neden olur?
 • Klimada terleme neden olur?
 • En iyi hava soğutucu hangisi?
 • Evde klima yerine ne kullanılır?
 • Salon tipi klima ev için uygun mu? 

Evaporatif klimalar, günümüzde kullanılmaya devam eden en eski iklimlendirme şekli olmasına rağmen, aynı zamanda en kullanışlı olanlardan biridir.

Geleneksel klimalara göre pek çok avantaj sunan bu klimalar çevreye zarar vermemekte ve önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

Evaporatif Sulu Klima kullanım alanları nerelerdir?

 • Fabrikalar ve Endüstri Alanları
 • Meyve Sebze Seracılığında
 • Tekstil Fabrikaları
 • Atölyeler
 • Dökümhaneler
 • Haddehaneler
 • Sanayi mutfakları
 • İbadethaneler
 • Düğün salonları
 • Spor salonları
 • Yemekhaneler
 • Restoranlar
 • Çamaşırhaneler
 • Pazar yerleri
 • İftar çadırları
 • Mantar Çiftlikleri
 • Hayvan Besihaneleri vb. alanlarda uygulanırlar.

Soğutma mekanizmalı ekolojik buzdolapları sadece havayı kurutur. Aynı zamanda çalışma sırasında atmosfere ciddi zararlar veren kimyasallar kullanırlar. Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş  Sulu Klimaları ise tamamen doğal bir süreçle çevreyi soğutuyor Bu doğal süreçte hiçbir kimyasal kullanılmadığı için çevreye ek bir yük binmiyor ve çevreye herhangi bir zarar verilmiyor. Su soğutucusu olduğu için havayı kurutmaz, göz ve boğaza zarar vermez, rahatsız etmez Araç hareket halindeyken kapı ve pencerelerin kapanmasına gerek olmadığı için her zaman konfor ve sağlığın tadını çıkaracaksınız.

Evaporatif Sulu Klimalar Nasıl Çalışır?

Ege Vizyon Elektronik ve Makine Evaporatif Soğutma sistemleri, havayı soğutmak için buharlaşmayı kullanır.  

Springday veya Esio gibi evaporatif soğutucularda, bir pompa, suyun su haznesinden soğutma peteklerine kadar dolaşımını sağlar ve bunun sonucunda da petekler son derece ıslak hale gelir.
Bir fan, cihaz dışındaki havayı çeker ve nemlenmiş peteklerden geçirir.

Hava peteklerden geçerken buharlaşma yolu ile soğur.
Etkili bir sulu klimanın anahtarı, her bir soğutma peteğinin, tüm işlemler sırasında ve boyunca tam olarak doygun halde su tutması ve sistemin fan ve moturunun, en uygun hava akımını sağlayacak yeterlilikte tasarlanmasıdır.

Tüm Springday ve Esio cihazları, benzeri tüm hava iklimlendiricileri açısından en yüksek performansa erişebilmek için gelişmiş teknolojiler ve akıllı tasarım özellikleri sunmaktadır.

Evaporatif Sulu Klima Çalışma Mantığı

Evaporatif Sulu Klima mantığı, suyu buharlaştırarak elde edilen bir soğutma şeklidir.
Sulu Klimanın mantığı, havanın mümkün olduğu kadar su ile temas etmesini sağlayarak havayı soğutmaktır.

Suyu buharlaştırarak soğutma en doğal soğutma sistemidir.
Bu nedenle buharlaşma eğilimi çok yüksektir.
Bir sıvı buharlaştığında, çevredeki ortamdan ısı emer.
Su hava ile temas ettiğinde havadan ısı alarak havayı soğutur.
Sıcak hava ile temas eden su buharlaşarak havadan ısıyı emerek sıcaklığı düşürür.
Evaporatif soğutma işlemi, sıcak hava ve su her temas ettiğinde gerçekleşir.

Esintili bir iklimde havuzdan çıktığımızda vücudumuzda hissettiğimiz serinlik, elimize kolonya döktüğümüzde ve el sıkıştığımızda hissettiğimiz serinlik, evaporatif soğutma mantığı ile oluşan soğutmanın en güzel örnekleridir.

Temiz hava Sulu Klima soğutma grupları kurmanın maliyeti, geleneksel klimalardan çok daha düşük ve daha hızlıdır. Çok düşük işletme maliyetleri Sistemin çalışması için gereken enerji sadece su pompası ve fanın dönmesi ile oluştuğundan, geleneksel klimalara göre elektrik maliyetlerine göre yaklaşık %80 maliyet tasarrufu sağlanmaktadır. birçok elemanı sürekli olarak çalıştırmak için enerji maliyetleri yüksektir.

Evaporatif Sulu Klima Kullanmanın 9 faydası

Evaporatif sulu klimalar, günümüz modern zamanlarında yaygın olarak kullanılan en eski iklim kontrol şekli olmasına rağmen, aynı zamanda en kullanışlı olanıdır. Geleneksel klimalara kıyasla bu soğutucuların birçok avantajı vardır, çevreye zarar vermezler ve soğutma maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlarlar.

 1. Doğa Dostu

Buzdolabı mantığındaki gazlı soğutucular sadece havayı kurutmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma sırasında atmosfere ciddi zararlar veren kimyasallar ile çalışır.
Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş evaporatif sulu klimalar ise tamamen doğal bir süreçle çevreyi soğutur. Bu doğal süreçte hiçbir kimyasal kullanılmadığı için çevreye ek yük veya zarar vermez.
Ayrıca evaporatif sulu klima havayı kurutmadığı için gözlerinize ve boğazınıza zarar vermez, sizi rahatsız etmez. Cihazlarımız çalışırken kapı ve pencereleri kapatmanıza gerek olmadığı için temiz havanın getirdiği konfor ve sağlığı her zaman yaşayabilirsiniz.

 1. Ekonomik yatırım maaliyeti

Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş evaporatif sulu soğutucularını montaj maliyeti, geleneksel klimalardan çok daha düşüktür ve büyük ortamlara etkisi daha çok daha etkilidir.

 1. Çok düşük işletme maliyetleri

Sistemin çalışması için gereken enerji sadece su pompasının ve fanın dönmesini içerdiğinden, geleneksel klimanın elektrik maliyetine kıyasla maliyetin yaklaşık %80'i oranında tasarruf sağlayabilir. Geleneksel klimaların enerji maliyeti yüksektir çünkü birçok bileşeni sürekli olarak çalıştırmaları gerekir. Evaporatif soğutma cihazları (mobil, endüstriyel) fiyatları için lütfen güncel fiyatları sorunuz.

 1. Bakımı kolay

Evaporatif sulu klimaların tasarımıda karmaşık değildir. En önemli iki bileşen su pompası ve fan motorudur. Sorun çıkarırlarsa, ikisi de kolayca değiştirilebilir. Bu kolaylık nedeniyle yedek parçaları kendiniz yada işletmenizde ki teknik bir çalışan kolaylıkla değiştirip cihazınızı kullanıma hazır hale getirebilir Servislerimiz ve Hizmetlerimiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Bakım için yapılacak ilk şey cihaz içerisinde ki kalan suyu tahliye ettirmektir eski parçaları çıkarıp yenilerini takmak, hazneyi kireç ve yosun oluşumuna karşı ilaçlamak ve pompa filtresini temizlemektir.
Bakımlar genellikle herhangi bir kesinti veya problem olmadan kısa sürede tamamlanabilir.

 1. %100 Taze hava

%100 Taze ve temiz hava, evaporatif bir soğutucunun size sağlayacağı en iyi deneyimlerden biridir. Ortama her zaman temiz hava ile havalandırmak sağlığa çok faydalıdır. Geleneksel klimaların aynı havayı çevirmesi ve havanın bozulmasına neden olması birçok sağlık sorununu da beraberinde getirir. Büyük ve sürekli bir temiz hava akışı, havadaki patojenlerin önlenmesine yardımcı olacaktır.
Evaporatif su soğutucusu havadaki nemi arttırır. Kuru bir iklimde yaşıyorsanız, bu nefes almayı kolaylaştıracaktır.
Cihazın içindeki petekler aktif bir filtre görevi gördüğü için havadaki kirleri filtreleyip tutarak ciğerlerinize ulaşmasını engeller.
Bu sağlık yararları özellikle astımı veya üst solunum yolu hastalıkları olan kişiler için önemlidir.

 1. Düşük karbon emisyonu

Karbondioksitin çevre ve insanlar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.
Evaporatif su soğutucusu çok az karbondioksit yayar.
Geleneksel klimalar bu konuda kötü bir çalışma şekline sahiptir.
Yaz aylarında büyük miktarlarda elektrik tüketilir ve bu da atmosfere büyük miktarlarda karbondioksit salınımına neden olur.

 1. Havayı nemlendiren sistem

Evaporatif sulu klima soğutucularının çalışma prensibini biliyorsanız, havaya nem getirdiklerini de bilirsiniz.
Bu, kuru iklimlerde yaşayan insanlar için son derece faydalıdır. Aslında geleneksel klimaların en önemli olumsuz etkilerinden biri havadaki nemi emmeleridir ve ortam içerisine üflemesidir. Havadaki nemi emmek nefes almada güçlüklere, ayrıca ciltte kuruluk ve çatlamalara neden olabilir.

 1. Kapıları ve pencereleri açık olması

Evaporatif sulu klima soğutucuları çalışırken kapı ve pencereleri açık tutabilirsiniz. Soğutma sağlamak için tüm açık alanların kapatılmasını gerektiren geleneksel klimaların aksine, evaporatif su soğutucuları, soğutma ortamına sürekli soğuk hava akışı sağlar. Bu, ortamdaki insanlar için büyük rahatlık ve ferahlık sağlar. Bu sayede evden veya iş yerinde çalışan kişiler kendilerini kapana kısılmış hissetmeyeceklerdir.

 1. Sessiz çalışma

Çevreyi strese sokan faktörler, sürekli çalışması gereken ekipmanın sesinden daha fazla bir şey değildir. Evaporatif sulu klimalar ile sessiz bir soğutma deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu da gündüzleri rahat bir yaşam, geceleri ise huzurlu bir uyku demektir. Aslında, evaporatif sulu klimalar sessiz çalışmalarıyla bilinir. Evaporatif su soğutucusu çalışırken, ekipmanın çalıştığını veya çevrenizde olduğunu bile hissetmeyebilirsiniz.

Ekonomik Sulu Klima

Sulu klima; her şeyden önce sağlıklı bir soğutma sistemi sunmaktadır. Bunun yanında da hesaplı bir soğutma sistemidir. Kolay kullanıma sahip olan ürünümüz yaşamımızda fabrikalarda, seralarda, hayvan çiftliklerinde, pazar yerlerinde yani tüm sanayi alanlarının vazgeçilmezi olup kullanıldığı gibi kafe ve restoranlarda, yemekhanelerde, ofisler ve evler gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Az enerji harcayışı da diğer soğutma sistemlerinden kendini ayıran en belirgin özelliklerinden biridir. Kafe,restoran, düğün salonu gibi işletmeler içinde taşınabilir sulu klimalar da mevcuttur. Kişinin isteğine ve kullanılacak alana göre tercih edeceği sulu klimalara web sitemiz aracılığı ile kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

Evaporatif sulu klimalar konusunda var olduğu ilk günden bu yana kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunmaya devam eden bir firma olarak hijyeni ve sağlıklı bir ortam oluşturmanıza ürünlerimizle destek sağlamaktayız. Bu durum müşteri memnuniyetimizin yüksekliği ile doğru orantılıdır. Öyle ki firmamız, müşterilerinin yorumlarını oldukça önemseyen, istenilen her şeyi yerine getirmeye çalışmaktadır. Kaliteli ve güvenilir bir alışveriş yapmak istiyorsanız tek adresiniz hiç şüphesiz ki Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş olmalıdır. Devrimiz tasarruf devri iken en uygun fiyatlı ve cebinize yardımcı olan ürünlere buradan ulaşabilir, kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Tüm sulu klima modellerimiz için TIKLAYINIZ

En kaliteli sulu klima

Sulu klimalar artık her evin ihtiyacı durumuna geldi. Özellikle sıcak günlerin vazgeçilmezi olan sulu klima modelleri ile ortamın havasını hızlı bir şekilde değiştirmek mümkün olmaktadır. Yaz mevsiminin olmazsa olmaz sıcağına bir çözüm olarak en çok kullanın sistem olan ve tasarruflu oluşu ile bilinen sulu klimaya en kaliteli şekilde sahip olmak istiyorsanız bizi yani Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş firmamızı tercih etmeniz gerekmektedir. Hem uygun fiyatlarla hem de son derece kaliteli bir şekilde satın alabileceğiniz sulu klima için en iyi firma kesinlikle biziz. Pişman olmayıp aksine memnun kalıp mutlu olacağınızın garantisini şimdiden verebiliriz. Bizi tercih etmeniz verebileceğiniz en doğru karar olacaktır.

Endüstriyel sulu klima ve taşınabilir sulu klima olarak ikiye ayrılan bu sistemlerin kullanım yerleri de farklıdır. Öyle ki endüstriyel sulu klima sistemleri; spor salonları, hayvan çiftlikleri, hastaneler, camiler, düğün salonları, gibi büyük alanların soğuması için kullanılmaktadır. Taşınabilir olan sulu klima sistemleri de tam tersine küçük olan alanlar için kullanılmaktadır. Taşınabilir sulu klima; bahçe, teras, balkon, kafe, restoran, ofis, kamelya gibi yerlerde karşımıza çıkmaktadır.

Yaz günlerinin en çok tercih edilen ürünü olan klima olarak bilinse de aslında sulu klimadır. Bu ayrımı bilmeyen kişiler hep daha fazla elektrik faturası ödemektedir. Tasarruf devrinde yaşadığımız doğrudur fakat bir yerlerden kısmak yerine yeni çözümler geliştirebilmek çok önemlidir. Hem bu yüzden hem de filtresi dolayısıyla bakteri öldürme özelliği bulunan sulu klima sistemini kullanmaya başlamak için sadece bizimle iletişime geçerek sipariş oluşturmanız yeterli olacaktır. Çok amaçlı ve yararlı olan bu ürün beklemekte. Kararınızı verdiyseniz satın alma işlemine başlayabilirsiniz. Bizimle kolay ve anında iletişime geçmeniz mümkündür. Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş firmamız sizlere özellikle soğutma konusunda mükemmel çözümler sunan sulu klimalar konusunda profesyonel olarak hizmet vermeyi bekliyor.

Sulu klima işe yarıyor mu?

Evaporatif soğutucuların fiyatları (mobil, endüstriyel). Son derece uygun olmasına rağmen) bu parçaları kendiniz değiştirip cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bakım için ilk yapılması gerekenler eski parçaların sökülüp yenilerinin takılması, deponun boşaltılması, pompa filtrelerinin temizlenmesidir. Bakım, genellikle kesinti veya problem olmadan kısa bir süre içinde yapılabilir. Temiz hava, evaporatif bir soğutucunun size vereceği en iyi deneyimlerden biridir.

Odada her zaman temiz hava bulunması sağlığınız için çok faydalıdır. temiz havanın hacmi ve sürekli akışı, havadaki patojenlerin önlenmesine yardımcı olur.
Evaporatif su soğutucusu havanın nemini arttırır.
Kuru bir iklimde yaşıyorsanız, bu nefes almayı kolaylaştıracaktır.
Cihazın içindeki ped aktif bir filtre görevi gördüğü için havadaki kirlerin ciğerlere girmesini önleyecektir. Bu özelliği, astımı veya üst solunum yolu hastalıkları olan kişiler için özellikle önemlidir. Düşük karbondioksit emisyonları Karbondioksitin çevre ve insanlar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Evaporatif su soğutucuları çok az karbondioksit yayar.

Konvansiyonel klimalar bu konuda kötü bir üne sahiptir.
Yazın çok büyük miktarda elektrik tüketmelerinin yanı sıra atmosfere çok büyük miktarda karbondioksit salınımına neden olurlar.

Sulu klima ile ilgili söylenecek son sözler

Evaporatif su şartlandırıcıların çalışma prensibini biliyorsanız, biliyorsunuz ki bu klimalara nem veriyorlar. daha kuru iklimlerde yaşayanlar için son derece faydalı bir durumdur.

Aslında geleneksel klimaların en önemli olumsuz yönlerinden biri havadaki nemi emmesi, havadaki nemi alması nefes almayı zorlaştırması ve ayrıca ciltte kuruluk ve kuraklığa neden olmasıdır.Açık Kapılar ve Pencereler Evaporatif su soğutucuları çalışırken, kapı ve pencereleri açık bırakabilirsiniz. Soğutma için tüm açık alanların kapatılmasını gerektiren geleneksel klimaların aksine, sulu klima soğutucularında Evaporatif su, soğutulan ortama sürekli taze hava akışı sağlar odadakiler için ciddi rahatlık ve esneklik sağlar, bu sayede evde veya işte çalışanlar kendilerini havasız odaya hapsedilmiş hissetmezler.Evaporatif Sulu Klima Nedir?


Evaporatif Sulu Klima Nedir?

Sulu klima nedir sorusuna yanıt arayanlar, bu sorularıda sordular. Tüm bu soruları sizin için yanıtlayacağız. Daha fazla soru için lütfen bize ulaşın.

Ekibimiz en kısa sürede sorularınızı eksiksiz bir şekilde yanıtlayacaktır.

Telefon: +90 544 384 04 07 
 
 • Sulu klima işe yarıyor mu?
 • Sulu klima nem yapar mı?
 • Sulu klima Kaç Watt?
 • Taşınabilir klima nasıl çalışır?
 • Sulu klima kokusu nasıl giderilir?
 • Sulu sistem klima nasıl çalışır?
 • Klimadan su gelmemesi normal mi?
 • Klimadan su damlaması neden olur?
 • Klimada terleme neden olur?
 • En iyi hava soğutucu hangisi?
 • Evde klima yerine ne kullanılır?
 • Salon tipi klima ev için uygun mu? 

Evaporatif klimalar, günümüzde kullanılmaya devam eden en eski iklimlendirme şekli olmasına rağmen, aynı zamanda en kullanışlı olanlardan biridir.

Geleneksel klimalara göre pek çok avantaj sunan bu klimalar çevreye zarar vermemekte ve önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

Evaporatif Sulu Klima kullanım alanları nerelerdir?

 • Fabrikalar ve Endüstri Alanları
 • Meyve Sebze Seracılığında
 • Tekstil Fabrikaları
 • Atölyeler
 • Dökümhaneler
 • Haddehaneler
 • Sanayi mutfakları
 • İbadethaneler
 • Düğün salonları
 • Spor salonları
 • Yemekhaneler
 • Restoranlar
 • Çamaşırhaneler
 • Pazar yerleri
 • İftar çadırları
 • Mantar Çiftlikleri
 • Hayvan Besihaneleri vb. alanlarda uygulanırlar.

Soğutma mekanizmalı ekolojik buzdolapları sadece havayı kurutur. Aynı zamanda çalışma sırasında atmosfere ciddi zararlar veren kimyasallar kullanırlar. Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş  Sulu Klimaları ise tamamen doğal bir süreçle çevreyi soğutuyor Bu doğal süreçte hiçbir kimyasal kullanılmadığı için çevreye ek bir yük binmiyor ve çevreye herhangi bir zarar verilmiyor. Su soğutucusu olduğu için havayı kurutmaz, göz ve boğaza zarar vermez, rahatsız etmez Araç hareket halindeyken kapı ve pencerelerin kapanmasına gerek olmadığı için her zaman konfor ve sağlığın tadını çıkaracaksınız.

Evaporatif Sulu Klimalar Nasıl Çalışır?

Ege Vizyon Elektronik ve Makine Evaporatif Soğutma sistemleri, havayı soğutmak için buharlaşmayı kullanır.  

Springday veya Esio gibi evaporatif soğutucularda, bir pompa, suyun su haznesinden soğutma peteklerine kadar dolaşımını sağlar ve bunun sonucunda da petekler son derece ıslak hale gelir.
Bir fan, cihaz dışındaki havayı çeker ve nemlenmiş peteklerden geçirir.

Hava peteklerden geçerken buharlaşma yolu ile soğur.
Etkili bir sulu klimanın anahtarı, her bir soğutma peteğinin, tüm işlemler sırasında ve boyunca tam olarak doygun halde su tutması ve sistemin fan ve moturunun, en uygun hava akımını sağlayacak yeterlilikte tasarlanmasıdır.

Tüm Springday ve Esio cihazları, benzeri tüm hava iklimlendiricileri açısından en yüksek performansa erişebilmek için gelişmiş teknolojiler ve akıllı tasarım özellikleri sunmaktadır.

Evaporatif Sulu Klima Çalışma Mantığı

Evaporatif Sulu Klima mantığı, suyu buharlaştırarak elde edilen bir soğutma şeklidir.
Sulu Klimanın mantığı, havanın mümkün olduğu kadar su ile temas etmesini sağlayarak havayı soğutmaktır.

Suyu buharlaştırarak soğutma en doğal soğutma sistemidir.
Bu nedenle buharlaşma eğilimi çok yüksektir.
Bir sıvı buharlaştığında, çevredeki ortamdan ısı emer.
Su hava ile temas ettiğinde havadan ısı alarak havayı soğutur.
Sıcak hava ile temas eden su buharlaşarak havadan ısıyı emerek sıcaklığı düşürür.
Evaporatif soğutma işlemi, sıcak hava ve su her temas ettiğinde gerçekleşir.

Esintili bir iklimde havuzdan çıktığımızda vücudumuzda hissettiğimiz serinlik, elimize kolonya döktüğümüzde ve el sıkıştığımızda hissettiğimiz serinlik, evaporatif soğutma mantığı ile oluşan soğutmanın en güzel örnekleridir.

Temiz hava Sulu Klima soğutma grupları kurmanın maliyeti, geleneksel klimalardan çok daha düşük ve daha hızlıdır. Çok düşük işletme maliyetleri Sistemin çalışması için gereken enerji sadece su pompası ve fanın dönmesi ile oluştuğundan, geleneksel klimalara göre elektrik maliyetlerine göre yaklaşık %80 maliyet tasarrufu sağlanmaktadır. birçok elemanı sürekli olarak çalıştırmak için enerji maliyetleri yüksektir.

Evaporatif Sulu Klima Kullanmanın 9 faydası

Evaporatif sulu klimalar, günümüz modern zamanlarında yaygın olarak kullanılan en eski iklim kontrol şekli olmasına rağmen, aynı zamanda en kullanışlı olanıdır. Geleneksel klimalara kıyasla bu soğutucuların birçok avantajı vardır, çevreye zarar vermezler ve soğutma maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlarlar.

 1. Doğa Dostu

Buzdolabı mantığındaki gazlı soğutucular sadece havayı kurutmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma sırasında atmosfere ciddi zararlar veren kimyasallar ile çalışır.
Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş evaporatif sulu klimalar ise tamamen doğal bir süreçle çevreyi soğutur. Bu doğal süreçte hiçbir kimyasal kullanılmadığı için çevreye ek yük veya zarar vermez.
Ayrıca evaporatif sulu klima havayı kurutmadığı için gözlerinize ve boğazınıza zarar vermez, sizi rahatsız etmez. Cihazlarımız çalışırken kapı ve pencereleri kapatmanıza gerek olmadığı için temiz havanın getirdiği konfor ve sağlığı her zaman yaşayabilirsiniz.

 1. Ekonomik yatırım maaliyeti

Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş evaporatif sulu soğutucularını montaj maliyeti, geleneksel klimalardan çok daha düşüktür ve büyük ortamlara etkisi daha çok daha etkilidir.

 1. Çok düşük işletme maliyetleri

Sistemin çalışması için gereken enerji sadece su pompasının ve fanın dönmesini içerdiğinden, geleneksel klimanın elektrik maliyetine kıyasla maliyetin yaklaşık %80'i oranında tasarruf sağlayabilir. Geleneksel klimaların enerji maliyeti yüksektir çünkü birçok bileşeni sürekli olarak çalıştırmaları gerekir. Evaporatif soğutma cihazları (mobil, endüstriyel) fiyatları için lütfen güncel fiyatları sorunuz.

 1. Bakımı kolay

Evaporatif sulu klimaların tasarımıda karmaşık değildir. En önemli iki bileşen su pompası ve fan motorudur. Sorun çıkarırlarsa, ikisi de kolayca değiştirilebilir. Bu kolaylık nedeniyle yedek parçaları kendiniz yada işletmenizde ki teknik bir çalışan kolaylıkla değiştirip cihazınızı kullanıma hazır hale getirebilir Servislerimiz ve Hizmetlerimiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Bakım için yapılacak ilk şey cihaz içerisinde ki kalan suyu tahliye ettirmektir eski parçaları çıkarıp yenilerini takmak, hazneyi kireç ve yosun oluşumuna karşı ilaçlamak ve pompa filtresini temizlemektir.
Bakımlar genellikle herhangi bir kesinti veya problem olmadan kısa sürede tamamlanabilir.

 1. %100 Taze hava

%100 Taze ve temiz hava, evaporatif bir soğutucunun size sağlayacağı en iyi deneyimlerden biridir. Ortama her zaman temiz hava ile havalandırmak sağlığa çok faydalıdır. Geleneksel klimaların aynı havayı çevirmesi ve havanın bozulmasına neden olması birçok sağlık sorununu da beraberinde getirir. Büyük ve sürekli bir temiz hava akışı, havadaki patojenlerin önlenmesine yardımcı olacaktır.
Evaporatif su soğutucusu havadaki nemi arttırır. Kuru bir iklimde yaşıyorsanız, bu nefes almayı kolaylaştıracaktır.
Cihazın içindeki petekler aktif bir filtre görevi gördüğü için havadaki kirleri filtreleyip tutarak ciğerlerinize ulaşmasını engeller.
Bu sağlık yararları özellikle astımı veya üst solunum yolu hastalıkları olan kişiler için önemlidir.

 1. Düşük karbon emisyonu

Karbondioksitin çevre ve insanlar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.
Evaporatif su soğutucusu çok az karbondioksit yayar.
Geleneksel klimalar bu konuda kötü bir çalışma şekline sahiptir.
Yaz aylarında büyük miktarlarda elektrik tüketilir ve bu da atmosfere büyük miktarlarda karbondioksit salınımına neden olur.

 1. Havayı nemlendiren sistem

Evaporatif sulu klima soğutucularının çalışma prensibini biliyorsanız, havaya nem getirdiklerini de bilirsiniz.
Bu, kuru iklimlerde yaşayan insanlar için son derece faydalıdır. Aslında geleneksel klimaların en önemli olumsuz etkilerinden biri havadaki nemi emmeleridir ve ortam içerisine üflemesidir. Havadaki nemi emmek nefes almada güçlüklere, ayrıca ciltte kuruluk ve çatlamalara neden olabilir.

 1. Kapıları ve pencereleri açık olması

Evaporatif sulu klima soğutucuları çalışırken kapı ve pencereleri açık tutabilirsiniz. Soğutma sağlamak için tüm açık alanların kapatılmasını gerektiren geleneksel klimaların aksine, evaporatif su soğutucuları, soğutma ortamına sürekli soğuk hava akışı sağlar. Bu, ortamdaki insanlar için büyük rahatlık ve ferahlık sağlar. Bu sayede evden veya iş yerinde çalışan kişiler kendilerini kapana kısılmış hissetmeyeceklerdir.

 1. Sessiz çalışma

Çevreyi strese sokan faktörler, sürekli çalışması gereken ekipmanın sesinden daha fazla bir şey değildir. Evaporatif sulu klimalar ile sessiz bir soğutma deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu da gündüzleri rahat bir yaşam, geceleri ise huzurlu bir uyku demektir. Aslında, evaporatif sulu klimalar sessiz çalışmalarıyla bilinir. Evaporatif su soğutucusu çalışırken, ekipmanın çalıştığını veya çevrenizde olduğunu bile hissetmeyebilirsiniz.

Ekonomik Sulu Klima

Sulu klima; her şeyden önce sağlıklı bir soğutma sistemi sunmaktadır. Bunun yanında da hesaplı bir soğutma sistemidir. Kolay kullanıma sahip olan ürünümüz yaşamımızda fabrikalarda, seralarda, hayvan çiftliklerinde, pazar yerlerinde yani tüm sanayi alanlarının vazgeçilmezi olup kullanıldığı gibi kafe ve restoranlarda, yemekhanelerde, ofisler ve evler gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Az enerji harcayışı da diğer soğutma sistemlerinden kendini ayıran en belirgin özelliklerinden biridir. Kafe,restoran, düğün salonu gibi işletmeler içinde taşınabilir sulu klimalar da mevcuttur. Kişinin isteğine ve kullanılacak alana göre tercih edeceği sulu klimalara web sitemiz aracılığı ile kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

Evaporatif sulu klimalar konusunda var olduğu ilk günden bu yana kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunmaya devam eden bir firma olarak hijyeni ve sağlıklı bir ortam oluşturmanıza ürünlerimizle destek sağlamaktayız. Bu durum müşteri memnuniyetimizin yüksekliği ile doğru orantılıdır. Öyle ki firmamız, müşterilerinin yorumlarını oldukça önemseyen, istenilen her şeyi yerine getirmeye çalışmaktadır. Kaliteli ve güvenilir bir alışveriş yapmak istiyorsanız tek adresiniz hiç şüphesiz ki Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş olmalıdır. Devrimiz tasarruf devri iken en uygun fiyatlı ve cebinize yardımcı olan ürünlere buradan ulaşabilir, kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Tüm sulu klima modellerimiz için TIKLAYINIZ

En kaliteli sulu klima

Sulu klimalar artık her evin ihtiyacı durumuna geldi. Özellikle sıcak günlerin vazgeçilmezi olan sulu klima modelleri ile ortamın havasını hızlı bir şekilde değiştirmek mümkün olmaktadır. Yaz mevsiminin olmazsa olmaz sıcağına bir çözüm olarak en çok kullanın sistem olan ve tasarruflu oluşu ile bilinen sulu klimaya en kaliteli şekilde sahip olmak istiyorsanız bizi yani Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş firmamızı tercih etmeniz gerekmektedir. Hem uygun fiyatlarla hem de son derece kaliteli bir şekilde satın alabileceğiniz sulu klima için en iyi firma kesinlikle biziz. Pişman olmayıp aksine memnun kalıp mutlu olacağınızın garantisini şimdiden verebiliriz. Bizi tercih etmeniz verebileceğiniz en doğru karar olacaktır.

Endüstriyel sulu klima ve taşınabilir sulu klima olarak ikiye ayrılan bu sistemlerin kullanım yerleri de farklıdır. Öyle ki endüstriyel sulu klima sistemleri; spor salonları, hayvan çiftlikleri, hastaneler, camiler, düğün salonları, gibi büyük alanların soğuması için kullanılmaktadır. Taşınabilir olan sulu klima sistemleri de tam tersine küçük olan alanlar için kullanılmaktadır. Taşınabilir sulu klima; bahçe, teras, balkon, kafe, restoran, ofis, kamelya gibi yerlerde karşımıza çıkmaktadır.

Yaz günlerinin en çok tercih edilen ürünü olan klima olarak bilinse de aslında sulu klimadır. Bu ayrımı bilmeyen kişiler hep daha fazla elektrik faturası ödemektedir. Tasarruf devrinde yaşadığımız doğrudur fakat bir yerlerden kısmak yerine yeni çözümler geliştirebilmek çok önemlidir. Hem bu yüzden hem de filtresi dolayısıyla bakteri öldürme özelliği bulunan sulu klima sistemini kullanmaya başlamak için sadece bizimle iletişime geçerek sipariş oluşturmanız yeterli olacaktır. Çok amaçlı ve yararlı olan bu ürün beklemekte. Kararınızı verdiyseniz satın alma işlemine başlayabilirsiniz. Bizimle kolay ve anında iletişime geçmeniz mümkündür. Ege Vizyon Elektronik ve Makine A.Ş firmamız sizlere özellikle soğutma konusunda mükemmel çözümler sunan sulu klimalar konusunda profesyonel olarak hizmet vermeyi bekliyor.

Sulu klima işe yarıyor mu?

Evaporatif soğutucuların fiyatları (mobil, endüstriyel). Son derece uygun olmasına rağmen) bu parçaları kendiniz değiştirip cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bakım için ilk yapılması gerekenler eski parçaların sökülüp yenilerinin takılması, deponun boşaltılması, pompa filtrelerinin temizlenmesidir. Bakım, genellikle kesinti veya problem olmadan kısa bir süre içinde yapılabilir. Temiz hava, evaporatif bir soğutucunun size vereceği en iyi deneyimlerden biridir.

Odada her zaman temiz hava bulunması sağlığınız için çok faydalıdır. temiz havanın hacmi ve sürekli akışı, havadaki patojenlerin önlenmesine yardımcı olur.
Evaporatif su soğutucusu havanın nemini arttırır.
Kuru bir iklimde yaşıyorsanız, bu nefes almayı kolaylaştıracaktır.
Cihazın içindeki ped aktif bir filtre görevi gördüğü için havadaki kirlerin ciğerlere girmesini önleyecektir. Bu özelliği, astımı veya üst solunum yolu hastalıkları olan kişiler için özellikle önemlidir. Düşük karbondioksit emisyonları Karbondioksitin çevre ve insanlar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Evaporatif su soğutucuları çok az karbondioksit yayar.

Konvansiyonel klimalar bu konuda kötü bir üne sahiptir.
Yazın çok büyük miktarda elektrik tüketmelerinin yanı sıra atmosfere çok büyük miktarda karbondioksit salınımına neden olurlar.

Sulu klima ile ilgili söylenecek son sözler

Evaporatif su şartlandırıcıların çalışma prensibini biliyorsanız, biliyorsunuz ki bu klimalara nem veriyorlar. daha kuru iklimlerde yaşayanlar için son derece faydalı bir durumdur.

Aslında geleneksel klimaların en önemli olumsuz yönlerinden biri havadaki nemi emmesi, havadaki nemi alması nefes almayı zorlaştırması ve ayrıca ciltte kuruluk ve kuraklığa neden olmasıdır.Açık Kapılar ve Pencereler Evaporatif su soğutucuları çalışırken, kapı ve pencereleri açık bırakabilirsiniz. Soğutma için tüm açık alanların kapatılmasını gerektiren geleneksel klimaların aksine, sulu klima soğutucularında Evaporatif su, soğutulan ortama sürekli taze hava akışı sağlar odadakiler için ciddi rahatlık ve esneklik sağlar, bu sayede evde veya işte çalışanlar kendilerini havasız odaya hapsedilmiş hissetmezler.


Oryantal Tütün Paketleme
Dollvet - Biyoteknoloji
B/S/H Bosch Siemens
Bürotime
Dardanel
Doğuş Çay